Drugi start rowerów

Autor: |

Po ponad miesięcznej przerwie do stacji powrócą rowery miejskie. Będzie je można wypożyczać od jutra. Operatorzy systemu apelują jednak o zachowanie środków ostrożności.

W tym sezonie rowery miejskie powrócą już po raz drugi. Pierwsze otwarcie stacji odbyło się tradycyjnie z początkiem wiosny. Zbiegło się w czasie z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego. Po kilku dniach jednoślady zostały „uziemione”. Przez ponad miesiąc nie można było z nich korzystać, wracają od jutra. Przedstawiciele firmy Nextbike, która zarządza systemem Lubelskiego Roweru Miejskiego, zwracają uwagę na przestrzeganie środków ostrożności przez użytkowników jednośladów.

– Chociaż operatorzy systemu będą regularnie dezynfekować rowery, to ich użytkownicy powinni stosować dodatkowe środki ostrożności, w tym znane już ze sklepów płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki. Jazda rowerem prywatnym czy miejskich powinna oczywiście odbywać się w maseczce – tłumaczą.

Wypożyczenie rowerów będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja. Przypominamy, że w naszym mieście funkcjonuje 5 stacji, które są elementem Lubelskiego Roweru Miejskiego. Ich powstanie sfinansowało miasto (3 stacje) i powiat (2 stacje). We wszystkich użytkownicy mają do dyspozycji 41 rowerów.

Last modified: 19 maja 2020