Droga między ulicami

Autor: |

Powstanie jeszcze w tym roku i będzie stanowiła łącznik między ul. Klonową i al. NSZZ „Solidarność”. Przedstawiciele ratusza właśnie ogłosili przetarg na budowę fragmentu ul. Modrzewiowej.

Rozpoczyna się na wysokości skrzyżowania z ul. ks. Hryniewicza, ciągnie w kierunku ul. Klonowej i dalej al. NSZZ „Solidarność”. Jej pierwszy fragment już od dłuższego czasu ma wygodną nawierzchnię i jest wyposażony w pełną infrastrukturę. Problem pojawia się po przejechaniu skrzyżowania z ul. Klonową. O budowę łącznika do al. NSZZ „Solidarność” prosili również mieszkańcy, tym bardziej, że przy wspomnianym fragmencie powstaje coraz więcej bloków.

– Nie jest to znaczny odcinek, a dla nas przejazd nim stanowi spore utrudnienie. Niełatwo również przedostać się po nierównościach z wózkiem – tłumaczą mieszkańcy okolicznych bloków.

Dotąd sprawa była o tyle trudniejsza, że nowy fragment ulicy miałby się łączyć z gruntową jeszcze al. NSZZ „Solidarność”. Od minionego roku ratusz rozpoczął jednak bardzo dużą inwestycję, której celem jest wybudowanie alei i uczynienie z niej małej obwodnicy miasta. Pod koniec 2020 roku został oddany do użytku jej pierwszy fragment ciągnący się od al. Lotników Polskich do ul. ks. Hryniewicza. Kolejny, kończący się na ul. Kusocińskiego, jest właśnie w budowie. – Chcemy uporządkować drogowo tę część miasta. Al. NSZZ „Solidarność” stanowi szkielet, do którego dołączamy kolejne ulice – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Zależy nam na rozwoju tych rejonów Świdnika i ułatwieniu mieszkańcom dojazdu do ich domów i bloków.

Chętni na budowę około 180 metrowego odcinka ulicy mogą składać oferty do 22 czerwca. Ich zadaniem będzie wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 6 metrów, chodnika, przebudowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego i przeprowadzenie robót wykończeniowych.

Zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy na wykonanie wszystkich prac.

Last modified: 17 czerwca 2021