Droga do sukcesu

Autor: |

To tytuł projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku. Wzięło  w nim udział 50 bezrobotnych mieszkańców naszego powiatu. 15 grudnia podsumowano działania, jakie podjęto w jego ramach.

–  Projekt trwał od maja 2013 roku – mówił  Włodzimierz Radek, dyrektor PUP. – Jego całkowita wartość to ponad 840 tys. zł, z czego wkład własny wyniósł ok. 189 tys. zł. Do programu zakwalifikowano gminy z dużą skalą ubóstwa, czyli Świdnik, Piaski, Mełgiew i Trawniki. Skierowany był do osób trwale bezrobotnych. Wszyscy zostali objęci indywidualnym planem działania, doradztwem zawodowym i szkoleniem – indywidualnym bądź grupowym. Staże lub prace interwencyjne uczestnicy projektu odbywali głównie w firmach i zakładach prywatnych różnych branż, między innymi produkcja, handel, usługi.

– W przyszłym roku, na pewno pojawią się projekty skierowane do osób długotrwale bezrobotnych czy osób powyżej 50 roku życia. Mam nadzieję, że będziemy je dalej realizować – dodał W. Radek.

Gościem poniedziałkowej konferencji był Dariusz Jaremek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, który przedstawił perspektywy związane z funduszami europejskimi na lata 2014-2020.

– Środki, które do tej pory były programowane w obszarze rynku pracy i integracji społecznej, na pewno się nie skończą. Będą dalej wdrażane tylko w nieco zmienionej formule. Planowany budżet na lata 2014-2020 to ok. 125 mln euro. 84% tej kwoty będzie przewidziane na projekty powiatowych urzędów pracy – wyjaśniał D. Jaremek.

aw

Last modified: 29 czerwca 2020