Dołącz do Ogniska Muzycznego

Autor: |

Ruszyły zapisy do Ogniska Muzycznego na rok szkolny 2021/2022. Zgłosić się mogą wszyscy chętni, bez względu na wiek czy umiejętności.

Rekrutacja potrwa do końca tego roku szkolnego. Jest też możliwość zapisania się we wrześniu wrześniu, jeśli oczywiście znajdą się jeszcze wolne miejsca.

– Program nauczania w naszym Ognisku jest bardzo elastyczny. Staramy się go dostosować do możliwości każdego ucznia, a naszym głównym celem jest wykształcenie wrażliwych i estetycznych odbiorców muzyki, którzy są sprawnymi instrumentalistami, radzącymi sobie z muzyką solową, ale i również zespołową. Potencjalnych uczniów mogą zachęcić instrumenty na których uczymy, a są to: fortepian, perkusja, gitara (w tym gitara basowa) akordeon, keyboard, śpiew i jako nowość ukulele. Zakres gatunków muzycznych jest także niezwykle szeroki, począwszy od jazzu czy rocka po muzykę klasyczną- mówi Dariusz Szymura, prezes Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego.

Z powodu pandemii do tej pory możliwe były tylko zajęcia indywidualne. Dariusz Szymura ma jednak nadzieję, że w związku z likwidowaniem obostrzeń możliwe będzie prowadzenie zajęć teoretycznych oraz zespołów muzycznych.

– Zależy nam na tym bardzo bowiem w tym roku Ognisko Muzyczne obchodzi 50-lecie swojej działalności. W grudniu chcemy zaprosić mieszkańców Świdnika na Koncert Jubileuszowy – dodaje prezes ŚTM.

Jeszcze niedawno było to tylko nasze marzenie,ale teraz staje się to coraz bardziej realne.  Zapisy telefonicznie pod nr 607 765 184.

gp

Last modified: 2 czerwca 2021