Dołącz do „Leszczyniaków”

Autor: |

fot. www.facebook.com/Leszczyniacy
Od lat z sukcesami reprezentują nasze miasto na licznych konkursach w Polsce i na świecie, a także zaszczepiają w świdniczanach miłość do folkloru. Teraz swoją pasją chcą podzielić się z dziećmi i młodzieżą. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” rozpoczął nabór na zajęcia.

Drużyna, która rozwija się pod okiem Beaty i Stanisława Leszczyńskich, poszukuje osób w wieku 6-18 lat. Chętni będą rozwijać umiejętności taneczne, wokalne i instrumentalne. Zajęcia pozwolą im także przełamać tremę przed występami publicznymi i zaprezentować się na scenie.

– Przyjmujemy wszystkie dzieci w wieku 6-18 lat, które lubią tańczyć, śpiewać albo grać na jakimś instrumencie. Chcemy pomóc im rozwijać talenty – mówi Beata Leszczyńska, kierownik muzyczny i wokalny „Leszczyniaków”.

Nabór prowadzony jest do kilku grup wiekowych: najmłodszej (6-8 lat), średniej (9-12 lat) oraz starszej (13-18 lat). Chętni mogą również dołączyć do kapeli „Leszczyniaków” lub grupy wokalnej.

– Grupa wokalna to tegoroczna nowość. Mogą dołączyć do niej dzieci i młodzież, bez względu na wiek – tłumaczy B. Leszczyńska.   

Zapisy prowadzone są pod nr tel. 600 493 429 oraz 602 677 835. Osoby, które preferują kontakt online, mogą też skontaktować się poprzez Facebooka grupy: www.facebook.com/Leszczyniacy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, w budynku przy ul. Wyszyńskiego 14. Najmłodsi spotykają się o godz. 16.30, grupy średnia i starsza o 17.00.

Last modified: 2 września 2021