Dołącz do chórów

Autor: |

Chóry Świętej Kingi i Męski Arion zapraszają wszystkich chętnych na przygodę z kolędami, ale nie tylko. Zgłaszać się mogą osoby, które lubią i potrafią śpiewać, i chciałyby prezentować swoje umiejętności podczas różnego rodzaju występów.

– Niedługo rozpocznie się okres kolędowy, więc na razie będziemy ćwiczyć właśnie te utwory.  Wykonamy je, na przykład, podczas „Kolędowych ostatków”, które Chór Świętej Kingi zainicjował kilka lat temu. Zachęcamy jednak miłośników muzyki i śpiewania do wstąpienia w nasze szeregi na dłużej. W repertuarze obu chórów są pieśni patriotyczne, religijne i ludowe, a także utwory muzyki rozrywkowej. Koncertujemy nie tylko w naszym mieście – mówi Magdalena Celińska, dyrygentka obu zespołów.

Zgłosić się mogą wszyscy, nie ma ograniczeń wiekowych. Od kandydatów oczekuje się jedynie ogólnie pojętej muzykalności, a także gotowości do ciężkiej pracy i spędzania czasu w nietypowy sposób. Wykształcenie muzyczne, choć mile widziane, nie jest konieczne.

– Tak naprawdę wystarczą dobre chęci, a my gwarantujemy wspaniałą atmosferę i radosne spotkania, które stanowią odskocznię od codziennych obowiązków, pracy i trosk – dodaje M. Celińska.

Osoby, które chcą dołączyć do Chóru Świętej Kingi, mogą się zgłosić w najbliższy poniedziałek, o godz. 18.30, do salki parafialnej przy kaplicy pw. Św. Kingi. Więcej informacji o działalności grupy znajdziemy na stronie Chór Św. Kingi – Parafia pw. Św. Kingi w Świdniku (swkinga.pl)

Panowie zainteresowani występami z Arionem mogą przyjść na próby do Miejskiego Ośrodka Kultury, w czwartek o godz. 19.00. O działalności zespołu można przeczytać na stronie Chór Męski ARION | Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (mok.swidnik.pl).

Last modified: 27 listopada 2021