Dobre starty młodych tenisistów

Autor: |

17 października, w hali tenisowej KUL w Lublinie odbył się pierwszy turniej z cyklu Pacific Kids Cup 2020, zaś 24-25 października w Łęcznej rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Skrzatów do lat 12. Na obu nie zabrakło tenisistów ze Świdnika.

W Lublinie dzieci rywalizowały w trzech grupach: czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Po trzech turniejach najlepsze trzy osoby z kategorii zostaną nagrodzone pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Pacific Polska.

W kategorii czerwonej całe podium przypadło zawodnikom Avii. Zwyciężył Wojciech Wdowiak, za nim uplasował się Jaś Martyniuk, a trzecie miejsce zajęła Marysia Hanczarek.

W kategorii pomarańczowej chłopców trzecie miejsce zajęli ex aequo Dawid Chyliński oraz Wojciech Wdowiak.

W kategorii zielonej chłopców drugą lokatę wywalczył Bartosz Kliber.

W kategorii zielonej dziewczyn Karina Kowalkowska oraz Lena Domańska zakończyły zawody na fazie grupowej.

Zawody w Łęcznej także zdominowała Avia. W singlu mistrzem województwa została Natalia Chylińska, pokonując po zaciętym meczu finałowym koleżankę z klubu, Kasię Kliber 6/4, 6/4.

W meczu finałowym gry podwójnej żółto-niebieski duet Natalia Chylińska i Kasia Kliber wygrał z parą Ola Brzezińska (UKTS Dzierzkowice) – Zuzanna Michałowska (Górnik Łęczna) 6/0, 6/1.

Wśród chłopców mistrzem województwa w grze deblowej, grając w parze z Alekseyem Petushynskyym (Uczniowski Klub Tenisowy Go Run Tennis, Lublin), został Bartosz Kliber (KT Avia). W grze pojedynczej Bartosz zakończył turniej na czwartym miejscu.

Inne zawodniczki Klubu Tenisowego Avia Świdnik,  Irmina Kot oraz Karina Kowalkowska, dotarły do ćwierćfinałów zawodów singlowych.

Last modified: 29 października 2020