Dobra w nich nie brakuje

Autor: |

Występy muzyczne, wokalne, teatralne i loteria z nagrodami. Wszystko to w ramach koncertu charytatywnego, zorganizowanego przez uczniów ze świdnickich szkół.

Młodzi świdniczanie, na czele z Młodzieżową Radą Miasta, od lat znani są z niesienia pomocy potrzebującym. Przypomnieli o tym przedstawiciele ratusza: Ewa Jankowska, sekretarz miasta i Janusz Królik, przewodniczący Rady Miasta:

– Dzięki wam udało się wypełnić całą salę po brzegi, co, o tak wczesnej porze, jest niezwykle trudne. Gratulujemy pomysłu i inicjatywy. Cieszy nas fakt, że potraficie wspólnie podejmować się tak ważnych działań, tym bardziej, gdy cel jest szczytny.

Do tej pory zorganizowano już kiermasze, spotkania autorskie i akcje charytatywne. Tym razem młodzi postawili na kulturę. W sali widowiskowej MOK odbył się koncert pod hasłem „Gotowi pomagać”. Na scenie zaprezentowali się tancerze z Zespołu Tańca Nowoczesnego FUX, aktorzy Teatru Puk-Puk oraz artyści ze świdnickiego Ogniska Muzycznego.

Głównym punktem dzisiejszego wydarzenia była loteria z nagrodami, wśród których znalazły się, między innymi rysunki i koszulki z motocyklami oraz gadżety przekazane przez Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik. Warunkiem uczestnictwa było przyniesienie, przede wszystkim produktów kosmetycznych i środków czystości, które trafią do podopiecznych lubelskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Pogodny Dom”.

Filmy z wydarzenia dostępne są na naszym kanale YouTube – Świdnik wysokich lotów.

Wydarzenie zostało zrealizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu „Nasze siedmiomilowe buty”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Last modified: 21 maja 2020

Zmień język »