Do dworca nową ulicą

Autor: |

Ekipy budowlane pojawiły się w sąsiedztwie ul. Kolejowej. W tym miejscu powstanie dworzec przesiadkowy dla pasażerów busów i autobusów. Inwestycja rozpoczęła się od budowy nieistniejącego fragmentu ul. Klubowej.

Prace ruszyły na dobre w tym tygodniu. Utrudnień w ruchu jeszcze nie było, ale wykonawca zapowiada, że się pojawią. Będą one dotyczyć skrzyżowania al. Lotników Polskich, ul. Struga i Kolejowej. Fragmenty tych dróg zostaną przebudowane, wytyczony został również objazd do dworca PKP.

– Dodatkowo wystąpią utrudnienia na al. Lotników Polskich – zawężona jezdnia, zmniejszona prędkość, jak również ograniczenia związane z ruchem pieszych – wyliczał Paweł Siewielec, kierownik budowy PRD Lubartów S.A.

Zmienioną trasą pojedzie także autobus numer 35. Na czas budowy będzie dojeżdżał do osiedla Adampol ul. Racławicką. Według kalkulacji wykonawcy, inwestycja powinna zakończyć się wiosną przyszłego roku.

– W związku z pandemią i przedłużającymi się ustaleniami z koleją, przedstawiciele PRD zwrócili się o dodatkowe trzy miesiące na zrealizowanie zadania – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Oznacza to, że czas na wykonanie prac minie z końcem marca.

Trwająca już inwestycja zakłada powstanie węzła przesiadkowego w sąsiedztwie stacji Świdnik Miasto. Obejmuje również budowę fragmentu ul. Klubowej, od ul. Struga do Kolejowej.

W sąsiedztwie stacji PKP powstanie niewielki dworzec przesiadkowy wyposażony, między innymi, w toalety dla podróżnych. W ramach projektu zostanie wybudowany także plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska, z których będą odjeżdżać. Pasażerowie schowają się pod wiatami. Elementem inwestycji jest też budowa ścieżki rowerowej i stojaków dla jednośladów. Nowy teren będzie wyposażony w ławki i zostanie objęty miejskim monitoringiem. Tę część przedsięwzięcia wyceniono na 7,8 mln zł.

Last modified: 6 grudnia 2020