Dni wolne od pracy

Autor: |

2020 rok przyniesie nam kilka okazji do odpoczynku. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć urlop.

Pierwszy wolny dzień wypada już w Nowy Rok, który tym razem będziemy świętować w środę. Natomiast Święto Objawienia Pańskiego będziemy obchodzić w poniedziałek. Wystarczy więc wziąć wolne w czwartek i piątek, by cieszyć się sześciodniowym urlopem.

Wielkanoc będziemy obchodzili 11 i 12 kwietnia. Chwilę wytchnienia przyniesie nam majówka. Święto Pracy wypada w piątek, natomiast święto Konstytucji 3 maja w niedzielę.

Ustawowo dniem wolnym od pracy jest również uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jednak w 2020 roku wypada 31 maja, w niedzielę. Na przerwę od pracy możemy za to liczyć w Boże Ciało, które będziemy obchodzić w czwartek, 11 czerwca. Tu także wystarczy dobrać jeden dzień urlopu, by skorzystać z długiego weekendu.

Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada w sobotę, 15 sierpnia. Uroczystość Wszystkich Świętych – w niedzielę, natomiast Święto Niepodległości – w środę.

W tym roku święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić w piątek i sobotę. Sylwester wypada w czwartek, a Nowy Rok w piątek. To również dobry czas, by wziąć kilka dni wolnego i przedłużyć świąteczny wypoczynek.

Last modified: 11 maja 2020