Dni wolne od pracy

Autor: |

Nowy rok, podobnie jak poprzedni, przyniesie nam kilka okazji do odpoczynku. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć wolne.

Pierwszy dzień wolny wypada już w Nowy Rok, który tym razem świętujemy we wtorek. Natomiast Święto Objawienia Pańskiego będziemy obchodzić w niedzielę.

Tegoroczną Wielkanoc będziemy świętować 21 i 22 kwietnia. Szansę na dłuższy odpoczynek przyniesie majówka. Święto Pracy przypada na środę, a Święto Konstytucji 3 maja – piątek. Wystarczy wziąć wolne w poniedziałek, wtorek oraz czwartek i cieszyć się siedmiodniowym urlopem.

Ustawowo, dniem wolnym jest także uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą jednak w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę, 9 czerwca. Na przerwę od pracy możemy za to liczyć w Boże Ciało, które przypada w czwartek, 20 czerwca. Można więc wziąć wolne w piątek i cieszyć się długim weekendem.

Kolejną szansę na przerwę mamy dopiero w sierpniu. W tym roku Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypada w czwartek, 15 sierpnia. Tu także wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by skorzystać z przedłużonego weekendu.

Podobną okazję dadzą nam listopadowe święta. 1 listopada, czyli Uroczystość Wszystkich Świętych wypada w piątek, zaś Narodowe Święto Niepodległości w poniedziałek, 11 listopada.

Tych, którzy uwielbiają święta Bożego Narodzenia, na pewno ucieszy wiadomość, że w tym roku będziemy je obchodzić w środę i czwartek.

Last modified: 13 maja 2020