Dni wolne od pracy

Autor: |

W Nowym Roku mamy szansę na kilka długich weekendów. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć urlop.

W 2022 roku czeka nas 251 dni roboczych, a więc o jeden mniej niż w 2021 roku oraz 114 dni wolnych od pracy.

Pierwszą okazją do wypoczynku będzie święto Trzech Króli, które wypada w czwartek. Wystarczy więc wziąć wolny piątek, by cieszyć się czterodniowym urlopem.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzić w niedzielę i poniedziałek, 17 i 18 kwietnia. Jak co roku, zyskamy dzięki niej jeden dzień wolnego.

Kolejna okazja na przedłużenie weekendu pojawi się w maju. Święto Pracy wypada w niedzielę, natomiast Święto Konstytucji we wtorek. Jeśli weźmiemy urlop w poniedziałek, to licząc od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja, czeka nas 5-dniowa przerwa od pracy.

Mniej korzystnie wypadają Zielone Świątki, które będziemy świętować w niedzielę (5 czerwca). Z kolei Boże Ciało przypadnie na czwartek (16 czerwca). Jeśli weźmiemy wolny piątek, będziemy cieszyć się długim weekendem.

Potem szansa na dłuższy wypoczynek pojawi się dopiero w sierpniu. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego będziemy obchodzić w poniedziałek, 15 sierpnia. Dzięki temu czekają nas trzy dni przerwy.

Również listopad przyniesie nam chwilę wytchnienia. Uroczystość Wszystkich Świętych wypada we wtorek. Wystarczy więc wziąć wolne w poniedziałek, by znów mieć długi weekend. Z kolei Narodowe Święto Niepodległości będziemy obchodzić w piątek, dzięki czemu możemy liczyć na trzy wolne dni.

Mniej korzystnie wypadają święta Bożego Narodzenia. Wigilię będziemy świętować w sobotę, Boże Narodzenie w niedzielę, a drugi dzień świąt w poniedziałek. Sylwestra wypada w sobotę, a Nowy Rok w niedzielę.

Last modified: 28 grudnia 2021

Zmień język »