Dni wolne od pracy

Autor: |

Na początku nowego roku warto zobaczyć, jakie dni będą ustawowo wolne od pracy.  Sprawdzamy, czy 2021 rok przyniesie nam okazje do odpoczynku i podpowiadamy, kiedy warto wziąć urlop.

Pierwszy wolny dzień wypada już w Nowy Rok (piątek). Z kolei Święto Objawienia Pańskiego będziemy obchodzić w środę. Wystarczy więc wziąć wolne w poniedziałek i wtorek, by cieszyć się sześciodniowym urlopem już na początku stycznia.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzić 4 i 5 kwietnia. Na chwilę wytchnienia możemy liczyć przy okazji majówki. Święto Pracy wypada w sobotę, natomiast święto Konstytucji 3 maja w poniedziałek.

Dniem ustawowo wolnym od pracy jest również uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  która w 2021 roku wypada 23 maja (niedziela). Na długi weekend możemy za to liczyć przy okazji Bożego Ciała, które będziemy obchodzić 3 czerwca (czwartek). Wystarczy wziąć wolny piątek, by cieszyć się czterodniową przerwą od pracy.

Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada 15 sierpnia (niedziela). Uroczystość Wszystkich Świętych będziemy obchodzić w poniedziałek, dzięki czemu nasz weekend wydłuży się o jeden dzień. Święto Niepodległości natomiast przypada na czwartek. Wystarczy więc wziąć wolny piątek, by cieszyć się krótkim urlopem.

W 2021 roku święta Bożego Narodzenia wypadają w sobotę i niedzielę. Ostatni dzień roku przywitamy w piątek, a Nowy Rok w sobotę.

Last modified: 1 stycznia 2021