Dla chorych maluchów

Autor: |

fot. Paweł Musiał

Były przedszkolaki, licealiści, uczniowie z PCEZ a nawet Mikołaje na motocyklach. Jedna z maszyn, w tym szczególnym dniu zaparkowała na oddziale dziecięcym świdnickiego szpitala i sprawiła najmłodszym wielką frajdę.

W okresie przedświątecznym na oddziale dziecięcym SP ZOZ w Świdniku było bardzo tłoczno. Chore maluchy odwiedzały nie tylko rodziny z prezentami, ale również ich młodsi i starsi koledzy oraz obowiązkowo tłumy Mikołajów. Najmłodsi mogli liczyć na kolorowe balony, słodycze, zabawki, ale również na wspólne śpiewanie kolęd.

Dzieci z oddziału, już tradycyjnie, odwiedzili uczniowie z internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej z nauczycielami: Alicją Jasińską, Małgorzatą Kozak i Rafałem Pydysiem. Do szpitala zawitała również grupa licealistów z „Bronka”. Uczniowie z wychowawczynią Różą Jasinowską, przynieśli dla maluchów prezenty i zaprosili ich do wspólnego kolędowania. Na oddziale nie mogło również zabraknąć przedszkolaków z „Trójki”. Dzieci z grupy „Kleksiki” przyniosły ze sobą świąteczne prace plastyczne.

Chore maluchy po raz pierwszy odwiedzili również motocykliści w strojach Mikołajów. Grupa złożona z lubelskich i świdnickich pasjonatów jednośladów nie przyjechała z pustymi rękami. Dzieci otrzymały od nich ogromną ilość prezentów. Goście sprawili maluchom wielką frajdę, transportując jeden z motocykli prosto na oddział. Maszyna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, tym bardziej, że każdy z małych pacjentów mógł na niej usiąść i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy motocyklista.

– W imieniu dzieci, ich rodziców oraz pracowników oddziału chcemy gorąco podziękować za coroczną obecność u nas, przepięknie śpiewane kolędy, prezenty i radość niesioną maluchom – mówi Radosław Skiba, ordynator oddziału dziecięcego w świdnickim szpitalu.

Last modified: 2 czerwca 2020

Zmień język »