Dieta pudełkowa. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru cateringu dietetycznego?

Autor: |

Dieta pudełkowa z dowozem pod wskazany adres to idealne rozwiązanie dla osób, które są zbyt zapracowane, żeby gotować. Szeroka oferta firm cateringowych kusi różnymi kompozycjami smaków. Czym kierować się przy wyborze cateringu dla siebie? Na jakie kryteria zwrócić szczególną uwagę?

Oferta 

Im bardziej różnorodna oferta, tym większa szansa, że dieta pudełkowa trafi w Twoje gusta. Obowiązkowym punktem menu każdej dobrej firmy cateringowej są propozycje bezmięsne – zarówno wegetariańskie, jak i wegańskie. Cateringi uwzględniają też potrzeby osób, które zmagają się z różnymi chorobami i nietolerancjami pokarmowymi. Przykładowo na stronie https://www.maczfit.pl/lublin/ dostępne są diety pudełkowe bez laktozy i glutenu oraz programy dietetyczne dla diabetyków i chorujących na Hashimoto. Urozmaicone menu to również sygnał, że firma stale poszerza swoją ofertę, nadążając za nowinkami kulinarnymi i sugestiami klientów.

Cena

Kolejne ważne kryterium, które dla wielu osób jest decydujące. Cena diety pudełkowej zależy przede wszystkim od rodzaju posiłków i wybranego wariantu kalorycznego. Znaczenie ma także czas, na jaki wykupujesz dietę. Zestaw próbny na jeden dzień to koszt około 40 złotych za pięć posiłków. Cena standardowej diety to średnio od 60 do 80 złotych za dzień. Warto na bieżąco śledzić strony internetowe i media społecznościowe dużych firm cateringowych, gdyż regularnie pojawiają się tam kody rabatowe. 

Program lojalnościowy

Atrakcyjny program lojalnościowy niewątpliwie przyciąga klientów do firmy. Zniżka na pierwsze zamówienie, kod rabatowy za polecenie diety znajomemu, indywidualne konto z punktami za każdą kolejną subskrypcję – im dłużej jesteś klientem, tym więcej benefitów zyskujesz. 

Zasięg 

Duże firmy cateringowe stale rozszerzają zakres swoich usług. Jednak zanim zamówisz dietę dla siebie, sprawdź, czy dany catering na pewno jest dostępny na terenie Twojej miejscowości. Dużą zaletą współczesnych cateringów jest ich elastyczność. W każdej chwili możesz zmienić adres dostawy. Niezależnie od tego, czy się przeprowadzisz, czy zmienisz pracę – dieta pudełkowa od ulubionego dostawcy nadal będzie Ci towarzyszyć.

Konsultacje dietetyczne

Konsultacja z dietetykiem może okazać się pomocna podczas wyboru diety i ustalaniu jej kaloryczności. Specjalista podpowie, jakie czynniki brać pod uwagę przy obliczaniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Doradzi także, którą dietę wybrać, gdy zmagasz się z chorobą lub nietolerancją pokarmową. Jeśli firma cateringowa proponuje takie konsultacje bezpłatnie, warto z nich skorzystać, aby niezobowiązująco poznać szczegóły oferty.

Ułatwienia i nowinki 

Współczesny klient ceni swój czas. Dlatego tak ważne jest przedstawianie oferty w sposób prosty i przejrzysty. Duże znaczenie ma także sposób składania zamówienia. Intuicyjna strona internetowa, prosty formularz czy aplikacja mobilna z wygodnym panelem klienta – to wszystko zachęca klienta do ponownego skorzystania z usług firmy. Każdy duży catering posiada obecnie swoją aplikację mobilną, dzięki której możesz zamawiać i zmieniać posiłki z dowolnego miejsca o każdej porze.

/ REKLAMA /

Last modified: 22 września 2021