Derby dla Avii

Autor: |

Drugie w tym sezonie derby pomiędzy Chełmianką Chełm a Avią Świdnik odbyły się w środku tygodnia. Podobnie, jak jesienią górą byli żółto-niebieskich wygrywając ponownie 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Bekzod Akhmedov.

Początek meczu to dwie świetne okazje po obu stronach. Chełmianka mogła prowadzić, jednak ostatecznie obrońcy zablokowali strzał zawodnika gospodarzy. Świdniczanie chwilę później także mieli szansę na zmianę wyniku. Paweł Uliczny dogrywał na dalszy słupek, ale o centymetry minął się z piłką Wojciech Białek. Do przerwy zbyt wiele się już nie działo i zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym wyniku.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Avia. Skutkiem tego była bramka w 60 minucie. Piłkę otrzymał Bekzod Akhmedov. Uzbek wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem przy słupku pokonał Ciołka. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego chcieli pójść za ciosem. Ponownie próbował Akhmedov, ale tym razem lepszy był Ciołek. Bliski podwyższenia wyniku był także Rafał Kursa. Po jego strzale głową futbolówka odbiła się jednak od poprzeczki. W końcówce przycisnęła Chełmianka. Gospodarze mieli kilka stałych fragmentów gry, które bardzo dobrze wykonywał Krystian Wójcik. Na szczęście dla przyjezdnych wynik meczu już się nie zmienił i to Avia mogła się cieszyć z kolejnej derbowej victorii.

– Za nami trudne spotkanie. Chełmianka postawiła nam ciężkie warunki, ale to my zgarnęliśmy trzy punkty i to jest najważniejsze. Cała drużyna pracowała na to zwycięstwo. Podziękowania należą się także naszym kibicom, którzy w to środowe popołudnie przyjechali do Chełma, by nas wspierać – powiedział strzelec bramki, Bekzod Akhmedov.

W najbliższą sobotę Avię czeka hitowe starcie w Świdniku. Do lotniczego miasta przyjeżdża naszpikowana gwiazdami Wieczysta Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, ale świdnicki klub zaprasza szczególnie najmłodszych kibiców już od 15:00. Czekają na nich atrakcje w postaci dmuchańców, waty cukrowej, lodów czy tatuaży.

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 0:1 (0:0)

Bramka: Bekzod Ahmedov (60’)

Avia: Rosiak – Mykytyn, Midzierski, Kursa, Drozd, Maluga (Kalinowski 62’), Dobrzyński, Uliczny (Mydlarz 62’), Zając (Akhmedov 46‘), Rak, Białek (Kompanicki 46’)

Last modified: 25 maja 2023

Accessibility Toolbar

Zmień język »