Danowcy na zgrupowaniu

Autor: |

Fot. LKSW Dan
W weekend odbyły się zgrupowania kadry Polski w kickboxingu formuły light-contact. Seniorzy trenowali w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, zaś kadeci w znanym z wielu kickbokserskich imprez hotelu Everest w Węgrowie. W obu spotkaniach wzięli udział kadrowicze z LKSW Dan Świdnik. Do zimowej stolicy Polski pojechała Adrianna Skowrytko. Województwo mazowieckie odwiedził Paweł Wilczopolski.

Zajęcia dla kadrowiczów prowadzili trenerzy Leszek Jobs i Henryk Piwowar (seniorzy) oraz Agnieszka Turchan i Zenon Pawlikowski (kadeci). Ten ostatni po wakacjach odwiedzi Świdnik, aby poprowadzić seminarium szkoleniowe dla zawodników Dana.

– Obok treningów i odnowy, ważnym aspektem weekendowego wyjazdu była możliwość wymiany doświadczeń z czołowymi polskimi zawodnikami, z których wielu ma już spore doświadczenie w startach międzynarodowych – mówi Adrianna Skowrytko, zawodniczka i instruktorka świdnickiego klubu.

– Zgrupowania są również elementem przygotowań do głównych tegorocznych imprez. W październiku, we włoskim Jesolo Lido zaplanowano mistrzostwa świata seniorów i mastersów. Natomiast w listopadzie odbędą się mistrzostwa Europy kadetów starszych i juniorów. Zawodnicy spotkają się w Budvie w Czarnogórze – wyjaśnia Piotr Bernat, trener Danowców.

Świdniccy wojownicy jeszcze nie schodzą z maty. Za kilka dni wyjadą na obóz letni do podrzeszowskiej Lubeni, gdzie będą trenować razem z kolegami z klubu Azja Pabianice.

ow

Last modified: 3 sierpnia 2021