Daniel walczy o niezależność

Autor: |

Zdjęcie z archiwum Daniela
Dzięki pomocy rzeszy ludzi dobrych serc, udało się zebrać 95 tys. zł na specjalistyczne protezy dla Daniela Siegiedy oraz zakończyć dwie zbiórki przeznaczone na rehabilitację, sprzęt do ćwiczeń, a także na zakup samochodu i przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na tym jednak walka się nie kończy, bo potrzeby świdniczanina, któremu w wyniku choroby amputowano obie nogi, nadal są bardzo duże.

– Od jakiegoś czasu noszę tymczasowe protezy. Niestety, sepsa strasznie wyniszczyła i osłabiła mój organizm. Po długim okresie leżenia mam zaniki mięśni. Bez możliwości profesjonalnej rehabilitacji, nie wzmocnię ich na tyle, by opanować poruszanie się w protezach – mówi Daniel.

Sprawę w swoje ręce ponownie wzięła Facebookowa grupa Licytacje dla Daniela Siegiedy, której jedną z administratorek jest Agnieszka Czarnecka.

– Między innymi dzięki grupie udało nam się uzbierać pieniądze na protezy, rehabilitację, samochód i sprzęt do ćwiczeń w domu – wyjaśnia pani Agnieszka. – Daniel nadal jednak potrzebuje wsparcia, przynajmniej na razie, podjęliśmy więc decyzję o założeniu kolejnej zrzutki. Tym razem zbieramy pieniądze na nowe leje do tymczasowych protez, ponieważ stare, mimo ciągłych napraw, wciąż pękają. Kosztują 6 tys. zł, z czego połowę dofinansowuje NFZ. Daniel potrzebuje też kolejnego, dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w Krakowie, jak również opieki fizjoterapeuty w domu. Na wyjazd musi przeznaczyć 6,5 tys. zł. Fizjoterapia to ok. 1,2 tys. zł miesięcznie. Chcemy zabezpieczyć go na pół roku, dlatego docelowa kwota nowej zbiórki wynosi14 tys. zł.

Organizatorzy akcji apelują o wpłaty, ale również o przekazywanie fantów na aukcje. Licytować można, na przykład, książki, biżuterię, maskotki, zabawki, gry, obrazy, gadżety, płyty, buty, torebki, odzież, itp. Wystarczy dołączyć do grupy, wstawić post z przedmiotem i czekać na najwyższą ofertę cenową.  Można też oczywiście samemu wylicytować coś, co wpadnie w oko. Wszystkie pieniądze wpłacane są na konto zbiórki.

– Jeszcze raz bardzo dziękuję przyjaciołom oraz wszystkim nieznajomym, którzy zaangażowali się w pomoc dla mnie. Przede mną jeszcze daleka droga do niezależności i znów proszę o wsparcie. Będę wdzięczny za najmniejszą nawet wpłatę, za każde udostępnienie postów, za każde zaproszenie znajomych do grupy z aukcjami – dodaje 39-latek, który nie poddaje się przeciwnościom i dzielnie stawia im czoło w codziennym życiu.

Jak pomóc?

licytując fanty w Facebookowej grupie Licytacje dla Daniela Siegiedy

– wysyłając sms o treści „pomoc 11917” na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z Vat)

– wpłacając pieniądze poprzez stronę https://zrzutka.pl/fw33sm

przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym nr 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, w tytule wpisując: Siegieda, 11917

Last modified: 1 października 2021