Czy można ubezpieczyć dom przez internet?

Autor: |

Rok 2020 zmienił bardzo wiele w naszej rzeczywistości. Nawet zdeklarowani tradycjonaliści przekonali się, jak wiele spraw mogą załatwić, nie wychodząc z domu. Online możesz również ubezpieczyć swój dom. Jak zrobić to dobrze?

Przez lata byliśmy przyzwyczajeni do tego, że ubezpieczenie domu wykupujemy u agenta. Dziś umowę ubezpieczenia można łatwo zawrzeć online. Jeśli obawiasz się tej formy zawierania umowy ubezpieczeniowej, postaramy się rozwiać twoje wątpliwości. Podpowiemy też, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru takiej polisy.

Bezpieczne transakcje w internecie

Do zawarcia umowy ubezpieczeniowej potrzebne są twoje pełne dane. A jak z pewnością wiesz, takie informacje należy chronić. Dlatego wybieraj wyłącznie strony internetowe firm, które dobrze znasz. Najrozsądniej jest skorzystać bezpośrednio ze strony ubezpieczyciela. Tego typu witryny internetowe są odpowiednio zabezpieczone, a twoje dane – chronione. Zatem jeśli chcesz kupić ubezpieczenie mieszkania przez internet, zrób to dokładnie tak, jak zrobiłbyś w realu. Udaj się do firmy, którą znasz i darzysz zaufaniem.

Jak to wygląda w praktyce? Całość procesu jest równie prosta, jak kupowanie rzeczy w sklepie internetowym. Na stronie możesz samodzielnie obliczyć składkę i wypełnić wniosek. Musisz przygotować niezbędne dane, twoje i te dotyczące nieruchomości. Po wypełnieniu wniosku wykonujesz płatność w wysokości pierwszej składki. Umowa ubezpieczeniowa zostanie wysłana na wskazany przez ciebie adres e-mail.

Co obejmuje ubezpieczenie domu przez internet?

Umowa ubezpieczenia zawarta przez internet jest dokładnie taka sama jak tradycyjna. Z tą różnicą, że zakres ubezpieczenia wybierasz samodzielnie. Za pomocą polisy online możesz ubezpieczyć zarówno mury, jak i ruchomości. Wybór zakresu i sumy ubezpieczenia zależy od twoich potrzeb. Takie ubezpieczenie będzie równie skuteczne jak umowa zawarta u agenta. Co więcej, oferta jest tutaj bardzo szeroka.

W dobrych polisach online dostępne są również pakiety dodatkowe, np. OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie od kradzieży poza domem. Pierwsza opcja chroni przed kosztami szkód, które zdarza się przecież niechcący wyrządzić innym osobom. Dobrym przykładem takiej sytuacji jest zalanie mieszkania sąsiadom. Jeśli nie posiadasz OC, będziesz musiał pokryć koszty likwidacji szkody wyrządzonej w sąsiednim lokalu.

Opcja ubezpieczenia od kradzieży poza domem również wygląda bardzo korzystnie. Kieszonkowcy grasują wszędzie, a przecież nosimy przy sobie wiele cennych rzeczy, w tym wartościowy sprzęt służbowy. Dobra oferta ubezpieczenia mieszkania online będzie zawierała atrakcyjne dodatki, takie jak assistance, czyli praktyczna pomoc w różnych sytuacjach. W trudnej sytuacji takie wsparcie jest bezcenne.

Ubezpieczenie online ma tę zaletę, że możesz je wykupić w każdej chwili. W zaciszu domowym możesz przemyśleć dokładnie swoje potrzeby i samodzielnie skomponować takie ubezpieczenie, jakiego naprawdę potrzebujesz.

/REKLAMA/

Last modified: 12 września 2021