„Czwórka” sprzątała świat

Autor: |

W sobotę, 20 września, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 włączyli się do 21. edycji akcji „Sprzątanie świata”. Jak co roku, terenem wybranym do uporządkowania, był rosnący w pobliżu las, szczególnie bliski sercu społeczności naszej szkoły, miejsce wielu wycieczek i spacerów, punkt obserwacji roślin i zwierząt, zielone płuca Świdnika.

Uczniowie klas IV – VI otrzymali ochronne rękawiczki i worki na śmieci. Sumiennie wywiązali się z zadania  i zebrali w sumie kilkadziesiąt worków, wypełnionych różnymi odpadami. W ten sposób las – otoczenie naszej szkoły oraz miejsce wycieczek i wypoczynku – stał się bardziej przyjazny nie tylko dla uczniów, ale również dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Natomiast klasy I – III przygotowały prace plastyczno – techniczne dotyczące ekologii, segregacji śmieci,  przestrzenne ,,śmieciowe potwory” wykonane z surowców wtórnych, wspólne plakaty. Dzieci uczestniczyły również w pogadankach na temat konieczności dbania o środowisko i segregacji odpadów. Rozwiązywały rebusy, krzyżówki i zagadki ekologiczne. Przesadzały kwiaty i tworzyły kąciki  z materiałów przyrodniczych.

Nasza szkoła nie poprzestaje tylko na jednej akcji ekologicznej. W ciągu całego roku dzieci zbierają, między innymi nakrętki i baterie, biorą udział w  zajęciach przypominających o ochronie naszej Planety. Na wiosnę odbędzie się marsz i  happening ekologiczny, do udziału w którym zaprosimy świdnickie przedszkola.

Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji.

Marta Binienda, SP nr 4

Last modified: 8 czerwca 2020

Zmień język »