Cztery wypadki podczas weekendu

Autor: |

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu świdnickiego doszło do czterech wypadków drogowych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

W sobotę w miejscowości Kębłów kierujący pojazdem Opel nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Dacia. W wyniku zdarzenia 36-letni kierowca Dacii doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Dodatkowo okazało się, że był nietrzeźwy.

W niedzielę doszło aż do trzech wypadków. Pierwszy miał miejsce w Janowicach przed godziną 8. Kierujący pojazdem Renault z przyczepką chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem Mazda, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu – zjechał na pobocze doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Około godziny 11:00 w Biskupicach 35-letnia kierująca pojazdem Opel najechała na jadącą w tym samym kierunku 56 – letnia rowerzystkę, która w wyniku zdarzenia doznała złamania ręki.

O godzinie 15:00 na drodze krajowej K-17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki doszło do zdarzenia, w którym ucierpiało aż sześć osób. Obywatel Mongolii kierujący Renault Masterem najechał na tył pojazdu Audi. W wyniku zdarzenia obrażeń doznali wszyscy pasażerowie Renault i Audi. Najciężej ranny kierowca busa został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Last modified: 2 lipca 2020