Czerwone maki dla Niedźwiedzia Wojtka (foto)

Autor: |

Społeczność Przedszkola nr 4 spotkała się dziś, by wspólnie świętować dzień swojego patrona – kaprala Niedźwiedzia Wojtka.

Wydarzenie odbyło się miesiąc po 80. rocznicy zdobycia Monte Cassino. Heroiczne zwycięstwo Polaków miało miejsce 18 maja 1944 roku.

– Niedźwiedź Wojtek trafił do wojska dzięki polskim żołnierzom. Pomagał im w przenoszeniu ciężkich skrzyń z amunicją, dodatkowo umilał im czas. W nagrodę generał Władysław Anders nadał mu stopień kaprala, mianując go prawdziwym żołnierzem – mówiła Beata Kowalczyk, dyrektor P nr 4.

Jak to się stało, że niedźwiadek zasilił szeregi polskiej armii? Na to pytanie odpowiedzieli Karolina i Julian, którzy przeczytali fragment książki pt. „Żołnierz bez munduru”. Pod pomnikiem bohaterskiego Wojtka został ustawiony kosz pełen maków, a po części oficjalnej wszyscy uczestnicy wydarzenia zatańczyli poloneza. „Zefirki” zaprosiły do wspólnego śpiewania piosenki „Daj na zgodę”, a spotkanie zakończyło się quizem. Dzieci otrzymały też tematyczne kolorowanki, a po obiedzie czekał na nich słodki deser w postaci misiów z piernika.

« z 2 »

Last modified: 18 czerwca 2024

Zmień język »
Skip to content