Czekamy na kort

Autor: |

We wrześniu ma zostać otwarty trawiasty kort tenisowy, który powstał przy Zespole Szkół nr 1. Na syntetycznej nawierzchni, przypominającej tą ze słynnego Wimbledonu, oprócz uczniów placówki będą mogli zagrać także mieszkańcy naszego miasta.

– Obiekt był gotowy już pod koniec czerwca, ale nie możemy go na razie oddać do użytku – mówi Małgorzata Warszyńska, dyrektor ZS nr 1. – Czekamy jeszcze na decyzję Starostwa Powiatowego odnośnie cen za wynajem kortu.

Jak dowiedzieliśmy się w powiecie, cennik ma zostać przedstawiony w najbliższych dniach. Jest więc duża szansa, że z początkiem roku szkolnego będziemy mogli skorzystać z nowoczesnego obiektu.

– Jesteśmy na etapie przygotowywania odpowiednich regulacji – informuje Radosław Brzózka, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu w Starostwie Powiatowym. – Może to potrwać od 2 do 6 tygodni. Na razie nie wiadomo ile zapłacimy za korzystanie z boiska, ale na pewno nie będzie to duża kwota. Nie chodzi nam o to żeby zarabiać na mieszkańcach Świdnika. Pieniądze mają pokryć bieżące utrzymanie obiektu.

Niebawem, w naszym mieście rozpocznie się budowa kolejnego kortu trawiastego. Ma powstać jeszcze w tym roku przy Zespole Szkół nr 2.

Last modified: 29 czerwca 2020