Coraz więcej potrzebujących

Autor: |

W pierwszym dniu akcji, gorący posiłek trafił do 21 seniorów. Starsi świdniczanie częściej zwracają się też o pomoc w zrobieniu zakupów. Wsparcie potrzebne jest również osobom na kwarantannie. Liczba zgłoszeń rośnie, dlatego nadal poszukiwani są wolontariusze.

Od dzisiaj osoby powyżej 70 roku życia mogą telefonicznie zgłaszać do Miejskiego Centrum Usług Socjalnych zapotrzebowanie na gorący posiłek. Wystarczy zadzwonić do MCUS pod numer tel. 81 751 62 00. Zamówienia przyjmowane są do godziny 9.00. Zupa jest dostarczana do domów seniorów w godz. 11.30 – 13.00.

– Dzisiaj mieliśmy 21 zgłoszeń od seniorów z prośbą o dostarczenie posiłku. Zupa została dowieziona pod wszystkie adresy. Widać również, że zainteresowanie akcją jest coraz większe – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Posiłki dostarczali dziś urzędnicy i jeden wolontariusz.

– Na liście mamy 20 osób, które zaoferowały swoją pomoc. Natomiast większość z nich pracuje w czasie, gdy dostarczane są zupy. Lista wolontariuszy jest cały czas otwarta. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy dysponują czasem i chcą wesprzeć osoby potrzebujące – mówi Katarzyna Lis z Wydziału Promocji Miasta.

Do ratusza trafiają również prośby od seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów czy od osób, które znalazły się na kwarantannie. Od piątku Urząd Miasta otrzymał 15 takich zgłoszeń.

Zostań wolontariuszem!

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz pomagać? Zostań wolontariuszem. W minionym tygodniu w naszym mieście ruszyła inicjatywa „Świdnik sąsiedzka pomoc”.

– Chcemy zebrać grupę wolontariuszy, którzy w tym trudnym czasie wyciągną pomocną dłoń do innych i pomogą w załatwieniu podstawowych sprawunków – tłumaczy Monika Wójcik, koordynatorka akcji.

Organizatorzy zachęcają osoby, które chcą wspierać innych do przyłączenia się. Ich zadaniem będzie zrobienie zakupów spożywczych, leków czy dostarczenie pod wskazany adres ciepłego posiłku. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 695 012 166 oraz na stronie www.facebook.com/SwidnikPomaga. Pod ten sam numer telefonu mogą zgłaszać się również osoby, które w czasie pandemii potrzebują wsparcia.

Last modified: 1 lutego 2021

Zmień język »