Co lepsze – nauka angielskiego online czy kurs stacjonarny?

Autor: |

Dla wielu osób wybór: angielski online czy kurs stacjonarny wiąże się nie tylko z organizacją codziennego życia, ale również z wątpliwościami dotyczącymi efektywności nauki. Która opcja będzie lepsza w przypadku uczących się od podstaw, a jaka podczas doskonalenia zdobytych już umiejętności? Jak pokazują doświadczenia, lekcje internetowe i stacjonarne mogą być równie skuteczne na wszystkich poziomach edukacji, jednak nie ulega wątpliwości, że każda z tych form ma swoją specyfikę. Czym wobec tego kierować się, dokonując wyboru?

Warunki nauki

To, czy lepszym wyborem będzie angielski online czy stacjonarny jest uzależnione przede wszystkim od preferencji danej osoby. Dla niektórych własne mieszkanie zapewnia optymalny komfort i ciszę, ułatwiające skupienie myśli i koncentrację na przyswajaniu wiedzy, a inni lepiej odnajdują się w grupie.

Nie ulega wątpliwości, że swobodna komunikacja ułatwia praktyczną naukę języka, dlatego nawet jeśli decydujesz się na pośrednictwo internetu, sprawdź, czy takie rozmowy z innymi słuchaczami i nauczycielem będą możliwe. Ciekawe podejście prezentuje szkoła noProblem, która wykorzystuje specjalną platformę e-learnignową. Nie są to rozmowy przez Skype czy aplikacje przeznaczone do wideokonferencji. Użytkownicy widzą i słyszą zarówno lektora, jak i siebie nawzajem, a do tego mogą korzystać z wielu przydatnych narzędzi, na przykład wirtualnej tablicy czy notatnika.

Program i native speaker

Duże znaczenie w każdej formie edukacji mają kompetencje nauczyciela. Powinna to być osoba przygotowana metodycznie i merytorycznie, także jeśli chodzi o angielski online, który ma swoją specyfikę. Kluczowy jest program nauczania, sposób doboru tematu i stosowane pomoce naukowe.

W szkole języka angielskiego noProblem dużą wagę przykłada się do zbadania potrzeb słuchacza, dzięki czemu łatwiej dopasować optymalny plan działania. Dostosowane tempo, praca w niewielkich grupach, wygodne narzędzia online – te kwestie mają kolosalne znaczenie.

Wyzwania technologiczne

Niektóre osoby, zwłaszcza mniej obeznane z komputerami, zastanawiają się, czy poradzą sobie z formą, jaką jest angielski online. Jeżeli kwestie techniczne miałyby być jedyną przeszkodą, nie ma powodu do obaw. Nauka przez internet nie jest pod tym względem wymagająca. Wystarczy aktualna przeglądarka internetowa oraz stabilne łącze, aby brać udział w zajęciach bez utrudnień. Warto oczywiście sprawdzić wcześniej, czy mikrofon i kamera działają.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru zastanów się, czy lepszy będzie dla ciebie nie wymagający dojazdów angielski online czy kurs tradycyjny. Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, odpowiednio wcześniej przygotuj miejsce, w którym będziesz się uczyć. Najważniejsze, aby nikt z domowników nie rozpraszał cię i nie zakłócał twojego spokoju. W przypadku zajęć stacjonarnych optymalne warunki zapewnia szkoła.

/ REKLAMA /

Last modified: 30 sierpnia 2021