Choinka pełna dobroci (film)

Autor: |

Zamiast tradycyjnych bombek, ma papierowe serca, a na nich życzenia osób doświadczonych przez los. W ostatnią niedzielę listopada, w kościele pw. NMP Matki Kościoła stanie Świąteczna Choinka Dobroci. To trzecia edycja akcji, podczas której każdy z nas może zrobić coś dobrego. Nim jednak poczujemy świąteczną atmosferę, zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka programu Świdnik.TV.

Dzisiejszymi gośćmi będą: Barbara Dyś, Ewelina Żółw i Tomasz Patyra, koordynatorzy akcji Świąteczna Choinka Dobroci. Świdniczanie przybliżą początki inicjatywy oraz to, jak rozwijała się przez lata. Opowiedzą również o swoich przeżyciach, wolontariacie i osobach, do których trafia pomoc.

Premiera wywiadu zaplanowana jest na dziś, na godz. 18.00, na kanale Świdnik.TV na YouTube. Materiał zostanie również pokazany na kanale 116, w paśmie telewizyjnym Świdman.

Poproś o pomoc

Wczoraj pracę rozpoczęło biuro Świątecznej Choinki Dobroci, które zbiera informacje o osobach potrzebujących wsparcia. Można je przekazać wrzucając kartkę z numerem telefonu do dwóch skrzynek dedykowanych akcji. Jedna znajduje się w zakrystii parafii pw. NMP Matki Kościoła, a druga na stoliku z ulotkami przy głównym wejściu do świątyni. Zgłoszenia przyjmowane są w dwóch terminach. Pierwszy upływa 25 listopada, a drugi 9 grudnia.

Kontakt z biurem mogą nawiązać zarówno mieszkańcy będący w potrzebie, jak i ci, którzy posiadają wiedzę o takich osobach.

– Nasza akcja jest anonimowa. Jeśli potrzebujesz pomocy, brakuje ci środków do zaspokojenia podstawowych potrzeb, twoja sytuacja materialna jest trudna – skontaktuj się z nami – zachęcają organizatorzy. – Jeśli znasz kogoś w swoim środowisku, kto zmaga się z trudną sytuacją, a święta będą dla niego jeszcze większym wyzwaniem, również zgłoś się do nas.

Podarunki trafią do podopiecznych Świątecznej Choinki Dobroci do 21 grudnia.

Zostań darczyńcą

Wyjątkowa choinka stanie w kościele pw. NMP MK 28 listopada. Chętni będą mogli zdjąć z niej bombki, na których zostaną opisane życzenia osób potrzebujących i zamiast nich, przynieść gotowy upominek.

Ozdoby będą w trzech kolorach. Każdy z nich oznacza inną wartość upominku. Bombka czerwona to prośba o paczkę o wartości nieprzekraczającej 200 zł, srebrna – 400 zł, a złota – 1000 zł. Tę ostatnią można zrealizować w gronie rodziny czy przyjaciół.

Przy każdej ozdobie znajdzie się instrukcja obsługi, dzięki której prezenty trafią do adresatów. Konieczny będzie też kontakt zwrotny pod wskazany numer telefonu do biura akcji.

Last modified: 18 listopada 2021