Chętnych na asfalt nie brakuje

Autor: |

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na remont ul. Radość. Przedstawiciele ratusza liczą, że szybko uda się wybrać wykonawcę, a dodatkowo trochę zaoszczędzić na planowanej inwestycji.

Zainteresowani przedsiębiorcy mieli czas do 11 sierpnia na składania ofert. Ich zadaniem ma być zmodernizowanie 720 m ulicy Radość. Jej część, czyli około 400 m ma mieć szerokości 6 m, pozostały fragment – 5,5 m. Zwycięzca przetargu będzie odpowiadał za rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników oraz obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę pokrycie jej asfaltem. Wszystkie prace musi zakończyć do 30 listopada.

Okazało się, że chętnych do wykonania prac nie brakowało. Do ratusza, w wyznaczonym terminie, wpłynęły cztery oferty. Najdroższą złożyła firma Strabag, która wyceniła inwestycję na blisko 1,9 mln zł. Pozostałe propozycje są dużo niższe i oscylują między blisko 1,2 mln zł do nieco ponad 1 mln zł. Przedstawiciele Urzędu Miasta liczą, że przetarg da się szybko rozstrzygnąć i to z oszczędnościami.

– W budżecie na remont ul. Radość zostało zarezerwowane 1,3 mln zł. Wszystko wskazuje więc na to, że trochę pieniędzy uda się zaoszczędzić. Liczyliśmy, że będzie to większa kwota, ale okazało się, że podbudowa obecnej ulicy jest wykonana ze żwiru i trzeba jej wymianę trzeba również uwzględnić w przetargu – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Modernizacja ulicy Radość trafiła do tegorocznego budżetu dzięki oszczędnościom na wcześniejszych przetargach. Niższe koszty wykonania inwestycji dotyczyły przede wszystkim postępowań na budowę parków z projektu zielony „LOF” oraz kolektora. Tym sposobem w budżecie znalazły się remonty nie tylko ul. Radość, ale również ul. Kalinowej oraz fragmentu ul. Głogowej z parkingiem.

 

Last modified: 27 sierpnia 2020