Charytatywnie na jubileusz

Autor: |

W tym roku Akcja Katolicka w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza świdniczan na jubileuszowe spotkanie. Jednak, jak na taką organizację przystało, chce również pomóc potrzebującym.

– 21 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury, będziemy nie tylko świętować urodziny, ale również postaramy się wspomóc Marysię Szlązak. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym „Ku przyszłości – z nadzieją”, dedykowanym dziewczynce i jej bliskim – mówi Irena Okoń, prezes parafialnego oddziału AK.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się mszą świętą dziękczynną, odprawioną o godz. 13.00, w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela. Natomiast od godz. 15.00, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wręczenie podziękowań dla sympatyków i przyjaciół stowarzyszenia, a także koncert dla Marysi. Na scenie wystąpią chóry Cum Sanctis pod dyrekcją Barbary Pazur z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i Gminy Kurów pod batutą Bogdana Lipińskiego oraz Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” pod kierunkiem Beaty i Lecha Leszczyńskich.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Lech Sprawka, wojewoda lubelski, Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika oraz Łukasz Reszka, starosta powiatu świdnickiego.

Last modified: 20 listopada 2021

Zmień język »