Charytatywna zbiórka odzieży

Autor: |

Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do kolejnego ekologicznego konkursu. Tym razem nie chodzi tylko o zdobycie nagród, ale przede wszystkim o pomoc innym. 

Do udziału w „Ecokonkursie. Charytatywnej zbiórce odzieży” placówki oświatowe zaprosiła Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Polega on na zebraniu jak największej ilości odzieży, która później zostanie przetworzona i wprowadzona do ponownego obiegu. Każdy kilogram zebranych tekstyliów to złotówka przekazana na fundusz z przeznaczeniem na wsparcie wychowanków fundacji. Akcja trwa do 23 maja.

– Włączają się w nią uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, ale przyjmiemy też rzeczy od osób z zewnątrz. Zbieramy ubrania, torebki, buty damskie, męskie, dziecięce, nowe i używane. Prosimy jednak, by przynosić rzeczy bez dziur, plam, czyste i niezniszczone. Można je zostawiać w gabinecie pedagoga lub w sali 28, w budynku brzoskwiniowym. Informacje o zbiórce w budynku zielonym można uzyskać w sekretariacie – mówi Agnieszka Flis, nauczycielka biologii, koordynatorka działań.

Konkurs to również dobra okazja, by przypomnieć uczniom o odpowiednim gospodarowaniu odpadami, recyklingu i odnawialnych źródłach energii. Kształtuje postawy życia zgodne z zasadami ekologii i dbania o przyrodę.

Dla grup, które zbiorą największą ilość używanej odzieży, organizatorzy przewidzieli vouchery o różnych wartościach. Nagroda główna wynosi 2500 zł. Za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 1800 zł, a trzeciego 1600 zł. Nagroda specjalna, w wysokości 500 zł, powędruje do grupy, która przeprowadziła zbiórkę w najciekawszy sposób. Vouchery będzie można wykorzystać, na przykład, na doposażenie pracowni lekcyjnych, zakup pomocy edukacyjnych lub wyjazdy edukacyjne dla uczniów.

– Oczywiście miło by było coś wygrać, ale nagrody nie są najważniejsze. Angażując się w akcję, najmłodsi uczą się również empatii oraz otwartości na potrzeby drugiego człowieka – dodaje A. Flis.

Last modified: 4 maja 2022

Zmień język »