Cel osiągnięty!

Autor: |

Świdniczanie po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Wczoraj na liczniku zbiórki prowadzonej dla Daniela Siegiedy, który w wyniku choroby stracił obie nogi, pojawiło się upragnione 15 tys. zł. Dzięki temu 39-latek rozpocznie rehabilitację w prywatnym ośrodku oraz będzie mógł pozwolić sobie na zakup urządzeń niezbędnych do kontynuowania ćwiczeń w domu.

W ciągu ostatnich tygodni internauci prześcigali się w pomysłach, jak pomóc świdniczaninowi zebrać potrzebną kwotę. Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa „Licytacje dla Daniela Siegiedy”, która zgromadziła ponad 1,5 tysiąca osób gotowych wspierać 39-latka. Organizowali aukcje przedmiotów, podbijali zaproponowane kwoty, proponując coraz wyższe. Do akcji zachęcali również lokalnych przedsiębiorców i twórców rękodzieła. Dzięki ich działaniom na koncie zbiórki na https://zrzutka.pl/haeku2 jest dziś łącznie 16 812 zł.

Mimo że cel, który postawili przed sobą przyjaciele Daniela udało się osiągnąć, nikt nie składa broni. Organizatorzy akcji przypominają, że koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to 15 tys. zł. Jeśli uda się zebrać więcej, świdniczanin będzie mógł wziąć udział w kolejnym.

Walka trwa także o specjalistyczne protezy nóg dla Daniela, których koszt to ok. 95 tys. zł. Do celu brakuje jeszcze nieco ponad 8 tys. zł. Osoby, które chciałyby wesprzeć tę walkę, mogą wpłacać pieniądze na stronie www.siepomaga.pl/nogi-daniela.

Chętni mogą także wysłać sms o treści: POMOC 11917, na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z VAT), i w ten sposób wesprzeć Daniela albo przekazać datek na konto Fundacji Avalon, której mężczyzna jest podopiecznym, numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule przelewu: Siegieda, 11917.

Last modified: 27 kwietnia 2021