By podróż była bezpieczna

Autor: |

fot. freepik.com
Rozpoczynające się wkrótce wakacje to czas wyjazdów na letni wypoczynek. Najważniejszym aspektem udanej podróży jest bezpieczeństwo.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów i kierowców, którzy przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

Podczas kontroli szczególna uwaga kierowana jest na stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, a także na uprawnienia oraz stan trzeźwości kierującego.

O planowanym wyjeździe warto poinformować z kilkudniowym wyprzedzeniem, by ustalić czas przyjazdu funkcjonariuszy. W Świdniku takie kontrole prowadzone są na parkingu przy dworcu PKP lub w miejscu wskazanym przez zgłaszającego. Prośbę o kontrolę pojazdu należy zgłosić telefonicznie: 47 812 12 06 (całodobowo) lub 47 812 12 33 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30).

Warto również wiedzieć, że podstawowe informacje o autobusie, takie jak dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC, można sprawdzić na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/.

Last modified: 18 czerwca 2024

Zmień język »
Skip to content