Budowa ul. Działkowca jeszcze w tym roku

Autor: |

Ma liczyć ponad 900 metrów i być w pełnej infrastrukturze. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ulicy Działkowca, znajdującej się we wschodniej części miasta. Na ostatniej sesji radni miejscy zgodzili się dołożyć do inwestycji 2 miliony złotych.

Przetarg na budowę ul. Działkowca ogłoszono pod koniec sierpnia. Realizacją inwestycji zainteresowanych było pięć firm. Ich oferty znacznie przekraczały jednak zakładane przez miasto koszty, dlatego na ostatniej sesji Rady Miasta Świdnik zaproponowano, by dołożyć brakującą kwotę.

– Radni zgodzili się na takie rozwiązanie. Pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, który zaoferował najkorzystniejszą ofertę. Prace rozpoczną się już wkrótce – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. 

Budowy podejmie się Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Lubartów S.A., które zrealizuje zadanie za ponad 4 mln zł.

– To duża inwestycja, dlatego chcemy zacząć ją jeszcze w tym roku. Im szybciej ruszą prace, tym szybkiej ulica będzie gotowa – dodaje M. Dmowski.

Ulica Działkowca będzie miała ponad 900 metrów nawierzchni bitumicznej. Oprócz drogi, powstaną chodniki, zjazdy na przyległe działki oraz oświetlenie uliczne.

Last modified: 16 października 2021

Zmień język »