Budowa Centrum Kultury idzie w dobrym kierunku

Autor: |

Świdniccy radni dołożyli 2,5 mln złotych z przebudowy stadionu na inwestycję Centrum Kultury. Najtańsza oferta na budowę centrum, była o wiele wyższa niż przewidywał budżet.

Władze miasta mogli unieważnić przetarg, bądź dołożyć pieniądze. Kwota dodana na budowę umożliwi przyjęcie oferty najtańszego inwestora. Obecnie w budżecie dostępnych jest 12,5 mln złotych, które nie umożliwią wyposażenia budynku a jedynie prace budowlane.

Do istniejącego już kina LOT zostanie dobudowany nowy obiekt, który będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

– Oferty zostały już otwarte, tak więc wiadomo, że 12,5 mln złotych wystarczy na zawarcie umowy z firmą, która złożyła najtańszą ofertę i spełnia wszystkie wymagania. – tłumaczy Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta Świdnik.

Podpisanie umowy nastąpi na przełomie grudnia i stycznia i od tego momentu wykonawca będzie miał dwa lata na przeprowadzenie całej inwestycji.

Mniejsze inwestycje na lata 2011 i 2012 zostaną zrealizowane w późniejszym czasie. Inwestycja przebudowy stadionu nie posiada na razie dokumentacji i nie jest w stanie wydatkować pieniędzy na ten cel, dlatego też zostaje ona przesunięta.

Stadion to zadanie z gwiazdką, co oznacza, że jego realizacja zależy od dofinansowania z Unii Europejskiej. Wniosek o fundusze został złożony, ale jeszcze nie został rozpatrzony. Do budowy stadionu potrzebna jest kwota 17 mln złotych z czego zagwarantowanych jest 8 mln złotych udziału własnego.

Last modified: 1 lipca 2020