Brąz na Tymbarku

Autor: |

fot. SMS Świdnik
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik reprezentujący SMS Świdnik zdobyli brązowy medal w Wojewódzkim Finale Turnieju o Puchar Tymbarku. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany gracz Avii – Igor Łyszcz.

W fazie grupowej SMS rozegrał trzy mecze, w których odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jeden remis, co finalnie dało pierwsze miejsce w grupie.

Wyniki grupowe:

SMS Świdnik – SP 58 Lublin 1:0

SMS Świdnik – SP 1 Bełżyce 3:3

SMS Świdnik – SP Wierzba 3:0

W ćwierćfinale trafili na drużynę z Kraśnika, którą pokonali 3:0. W półfinale SMS Świdnik trafił na SP 2 z Łęcznej. Po zaciętej rywalizacji ulegli rywalom 4:5. W spotkaniu o trzecie miejsce świdniczanie wygrali z SP z Tomaszowa Lubelskiego 3:1.

– Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdniku i Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik przeżyli bardzo fajną przygodę biorąc udział w finale wojewódzkim turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Nasi zawodnicy, pomimo że rywalizowali ze starszymi o rok zawodnikami, aby się znaleźć w finale wojewódzkim najpierw przeszli etap gminny i powiatowy, który odbył się w Świdniku. W finałach, które odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim w tej kategorii wiekowej rywalizowało 24 zwycięzców powiatów ze szkół podstawowych. Rozegraliśmy sześć meczów i ostatecznie zajęliśmy wysokie 3 miejsce w województwie. Zwycięzcy turnieju wezmą udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku było blisko zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego, ale zebraliśmy cenne doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentuje w następnym roku gdzie grając z rówieśnikami postaramy się powalczyć o awans do upragnionego finału ogólnopolskiego i zagrać na Stadionie Narodowym co byłoby spełnieniem marzeń dla chłopców na tym etapie szkolenia – podsumował trener Łukasz Jankowski.

Last modified: 24 maja 2023

Zmień język »
Skip to content