Brąz Jakuba Hołuba

Autor: |

W miniony weekend, w Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski do lat 20. Świdniczanin Jakub Hołub wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż.

Reprezentant AZS UMCS Lublin wyrównał w Toruniu swój życiowy rekord. 18-latek pokonał wysokość 2,06 m, co dało mu trzecią lokatę. Drugie miejsce zajął Jakub Pająk z UKS Błyskawica Domaniewice (2,08 m), zaś mistrzem Polski został Marcin Jachym z CWKS Resovii Rzeszów, który przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,10 m.

– Miałem nie startować w Halowych Mistrzostwach Polski, ale ostateczną decyzję podjęliśmy razem z trenerem. Jechałem na mistrzostwa bez jakiejkolwiek pewności o dobrym starcie. Z tego powodu jestem bardzo zadowolony z wyniku. Nie mówiąc o tym, że skakałem „na ślepo”, ponieważ na początku konkursu złamały mi się okulary. Osobiście nie przypuszczałem, że ten rezultat będzie pozycją medalową. Moi koledzy ze skoczni byli bardzo dobrze przygotowani, a ja byłem teoretycznie w okresie roztrenowania. Sezon halowy uważam za zakończony pozytywnie. Teraz trzeba się przygotować do sezonu letniego i powalczyć o medale podczas MP i minimum na MŚ U20 w Nairobi – powiedział Jakub Hołub na łamach portalu azs.umcs.pl.

Last modified: 8 maja 2020