Boisko będzie pod dachem

Autor: |

Do Urzędu Miasta dotarła wiadomość o przyznaniu przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dotacji w niebagatelnej kwocie 1,045 mln zł na budowę zadaszenia boiska piłkarskiego przy ulicy Sportowej, czyli bocznego boiska stadionu miejskiego.

– Zadaszenie placu gry to zjawisko już bardzo powszechne na zachodzie Polski. Po naszej stronie Wisły ma je może jedno miasto, ale nawet Lublin go nie posiada. Taki obiekt pozwoli na znaczne odciążenie hal szkół, w których jesienią i zimą trenują grupy młodzieżowe Avii. Mamy również nadzieję, że przychody z komercyjnego udostępniania krytego boiska zrekompensuje znaczącą część nakładów na jego eksploatację ponoszonych przez gminę. Sądzę, że jeszcze może nie tej zimy, ale w październiku 2022 roku obiekt zostanie uruchomiony. Program zakładał przyznanie dofinansowania powierzchniom o wymiarach  co najmniej 90×45 metrów, ale my przykryjemy dachem praktycznie pełnowymiarowe boisko piłkarskie, co pozwoli na jednoczesne prowadzenie treningów czterech grup młodzieżowych – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Dotacja na budowę boiska to jedna z dwóch bardzo dobrych wiadomości, jakie władze miasta otrzymały w ostatnim czasie.

– Druga dotyczy dofinansowania kwotą 1,5 mln zł, przebudowy segmentu sportowego Szkoły Podstawowej nr 5, czyli zarówno basenu, jak i sali sportowej – dodaje M. Dmowski.

Last modified: 6 października 2021