Błękitny korowód serc (galeria)

Autor: |

Od kilku już lat, we wrześniu, klub Alfa zaprasza mieszkańców miasta i okolic na rowerową wycieczkę pod hasłem „O błękitną koszulkę serca”. Okazją do spotkania jest  Europejski Dzień bez Samochodu oraz Światowy Dzień Serca. W tym roku, chociaż pogoda spłatała figla i padał deszcz, świdniczanie również bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego świętowania.

W wydarzeniu, którego inicjatorem jest ks. Janusz Kozłowski, wzięło udział ponad 80 miłośników dwóch kółek.  Najmłodszy miał 5 lat i to on otrzymał specjalną statuetkę, ufundowaną przez Artura Sobonia, radnego sejmiku wojewódzkiego.  Kolorowa kawalkada, w przeciwdeszczowych pelerynach,  przejechała ulicami Niepodległości i Kosynierów, później zaś przez Franciszków dotarła do Portu Lotniczego Lublin. Stamtąd przez Park Technologiczny wróciła pod muszlę koncertową MCUS. Liczniki wskazywały 10 km.

Po wycieczce organizatorzy zaprosili wszystkich na rodzinny piknik. Każdy uczestnik otrzymał oświetlenie rowerowe, można też było dostać pamiątkowe koszulki i znaczki. Nie zabrakło konkursów dla dzieci oraz przeglądu rowerów. Dla głodnych i spragnionych przygotowano grillowane kiełbaski, pizzerki, ciasto, jabłka, ciepłe napoje.

– Cieszymy się, że świdniczanie i nie tylko, bo mieliśmy też gości z Chełma, nie zawiedli i mimo niesprzyjającej aury tak licznie stawili się na starcie naszego rajdu  – mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy. – Promujemy w ten sposób aktywny wypoczynek, ale też wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom. Byli to: Gmina Miejska Świdnik, „Świd-Hurt” Mirosława Badurowicza, Stryjno Sad, Cukiernia „Finezja” Pelagii Buchajskiej, Piekarnia Adampol Romana Jocia, Kraina Ciast i Tortów z Hrubieszowa – stoisko w Kauflanadzie, Decathlon Okęcie, Kozak Serwis z Krępca.  Szczególne podziękowania kieruję też do policjantów, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Za rok zapraszamy na dziewiątą już edycję rajdu o „Błękitną koszulkę serca”.

aw

Last modified: 3 czerwca 2020