Biegali w piżamach (foto)

Autor: |

Wygodne, ciepłe piżamy i szlafroki zamiast odzieży sportowej? Członkowie Stowarzyszenia Biegający Świdnik oraz mieszkańcy naszego miasta udowodnili, że nieważny jest strój, a idea dla której się biega. Dziś miłośnicy tej dziedziny sportu ruszyli ulicami Świdnika w Charytatywnym Biegu w Piżamach pod hasłem „Obudź w sobie Anioła”.

Impreza to odpowiedź na ogólnopolską akcję dla dzieci z oddziałów onkologicznych, zorganizowaną przez lubelską Fundację „Gdy Liczy Się Czas”. Mieszkańcy Świdnika, na znak solidarności z najmłodszymi, którzy walczą z nowotworami, pobiegli ulicami Niepodległości, Kosynierów, Racławicką, al. Lotników Polskich do placu Konstytucji 3 maja. Podczas wydarzenia zorganizowano również zbiórkę pieniędzy na zakup pomp infuzyjnych do kliniki hematologii, onkologii i transplantacji dziecięcej.

– W imieniu Fundacji „Gdy Liczy Się Czas” oraz dzieci z oddziałów onkologicznych w Warszawie i Lublinie chciałabym wam bardzo podziękować za udział w biegu. Dla dzieci będzie to wielka radość, kiedy zobaczą zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia. Pamiętam, jak pierwszy raz pojechałam do szpitala. Przyjechaliśmy przebrani za klauny, w ogromnych okularach. Uderzyły mnie wtedy łzy jednej z mam, która rozpłakała się, gdy zobaczyła, że jej dziecko jest szczęśliwe, że udało się wyrwać je z letargu. Zapraszam was do udziału w takich akcjach. Odbywają się co dwa tygodnie – powiedziała wolontariuszka fundacji.

Bieg w Świdniku to nie jedyna taka akcja, która dziś odbywa się w naszym województwie. W piżamach pobiegną dziś również mieszkańcy Chełma, a 2 października Lublina.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

« z 2 »

Last modified: 25 września 2021