Biegacze otwarci na treningi

Autor: |

Fot. Stowarzyszenie Biegający Świdnik
Stowarzyszenie Biegający Świdnik zaprasza na otwarte Spotkania Biegowe. Trening odbędzie się dziś, o godzinie 19.00.

Spotkania Biegowe dobiegły końca. Łącznie świdniczanie wzięli udział w 16 wydarzeniach. Projekt przeprowadzono dzięki Gminie Miejskiej Świdnik, która współfinansowała go w ramach zadania publicznego „Organizacja imprez biegowych – upowszechnianie podstaw prozdrowotnych wśród młodzieży i dorosłych”.

Pomimo zakończenia projektu, świdniccy biegacze nie przestają trenować. W ubiegły wtorek mieszkańcy wyruszyli w bonusowy bieg. Prowadzącym był Artur Jendrych, zwycięzca TriCity Trial, na dystansie Ultra 80+.

Dziś sportowcy zapraszają na otwarte Spotkanie Biegowe. Trening zaplanowano o godzinie 19.00 – zbiórka pod parafią pw. św. Józefa, na osiedlu Adampol. Uczestnicy wyruszą slow joggingiem w kierunku Gabinetu Specjalistycznego Arete (skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego z Klonową). Stamtąd o godzinie 20.00 wyruszą na trening główny. Poprowadzi go Rafał Czelej.

– W planie mamy spokojne wybieganie około 5 km. Następnie powrócimy na bieżnię przy Szkole Podstawowej nr 5. Wykonamy tam ćwiczenia koordynacyjne na drabince i płotkach – mówią organizatorzy biegu.

Last modified: 22 lipca 2021