Bezpiecznie na wakacje

Autor: |

Już w piątek dzieci i młodzież z całej Polski rozpoczną dwumiesięczną przerwę od nauki. Część z nich spędzi lato w domu albo u krewnych, a część na obozie lub koloniach. O bezpieczeństwo tych, którzy na letnie wojaże wybierają się autokarem zadba policja.

Od początku roku świdniccy mundurowi sprawdzili 15 pojazdów przewożących uczniów na wypoczynek.

– W porównaniu do poprzednich lat kontroli nie było dużo. Podczas ich przeprowadzenia policjanci nie odnotowali jednak żadnych uchybień. Powodem zmniejszonej liczby takich działań była pandemia koronawirusa, przez którą wiele wycieczek po prostu się nie odbyło – wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Teraz, gdy lato już za pasem, funkcjonariusze przypominają, że przed wyruszeniem w podróż warto poprosić o sprawdzenie autokaru. Kontrolę może zlecić rodzic, opiekun, organizator wyjazdu, jego uczestnik albo przewoźnik. Wystarczy kilka dni wcześniej zadzwonić pod nr tel. 47 812 1206, który jest czynny przez całą dobę. Pojazd zostanie sprawdzony przy al. Lotników Polskich 1 lub w miejscu wskazanym przez osobę zgłaszającą.

– Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, uprawnienia kierowcy oraz stan trzeźwości – wymienia E. Domaradzka.

Podstawowe informacje na temat autobusu, na przykład dane o badaniu technicznym i polisie OC można również samodzielnie sprawdzić na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl. Aby to zrobić, wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu.

Last modified: 21 czerwca 2021

Zmień język »