Bezpieczni w sieci

Autor: |

Zwykle odwiedzają szkoły, by rozmawiać uczulić uczniów na zagrożenia, które czyhają na nich w sieci. Ze względu na obecną sytuację oraz zdalne nauczanie, policjanci ze świdnickiej komendy prowadzą e-pogadanki z dziećmi za pośrednictwem Internetu. Z tej formy spotkania skorzystali ostatnio piąto- i siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Młodzi świdniczanie wzięli udział w e-pogadance przygotowanej przez komisarz Magdalenę Szczepanowską, specjalistkę do spraw nieletnich. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziała o zagrożeniach płynących z sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Poruszyła także temat cyberprzemocy oraz zwróciła uwagę na nieodpowiednie zachowania ze strony rówieśników.

– Pani Magda wyjaśniła słuchaczom dlaczego zjawisko cyberprzemocy jest tak niebezpieczne. Kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały w bardzo krótkim czasie docierają do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policjantka radziła, jak postępować będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy sami staniemy się ofiarami agresji w Internecie. Podkreśliła też, jakie skutki finansowe i prawne mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.

Last modified: 23 listopada 2020

Zmień język »