Będzie więcej kontroli

Autor: |

Wszyscy kierowcy, którzy szykują się do wyjazdu na ferie zimowe, mogą spodziewać się kontroli ze strony świdnickiej policji.

Trwają zimowe ferie na Lubelszczyźnie. Wielu młodych mieszkańców Świdnika, skorzysta z możliwości wyjazdu z miasta. Większość podróżować będzie autokarami i busami. Z tego powodu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zapowiadają wzmożone kontrole.

– Od 14 stycznia rozpoczęliśmy akcję „Bezpieczne ferie” – mówi st. sierż. Elwira Bednarczyk ze świdnickiej policji. – Przez dwa tygodnie jej trwania, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów. Ich praca skupi się na sprawdzeniu trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów, warunków przewożenia pasażerów. Czekamy też na sygnały od dyrektorów i nauczycieli ze szkół, a także rodziców uczniów, którzy chcieliby abyśmy sprawdzili autokar przed wyjazdem na zimowisko. Oczywiście, należy to zrobić odpowiednio wcześnie, tak by można było przygotować patrol na taką kontrolę.

To nie jedyne działania mundurowych, które mają zapewnić bezpieczeństwo młodym mieszkańcom Świdnika w okresie zimowego wypoczynku.

– Przed rozpoczęciem ferii organizowaliśmy w szkołach spotkania z dzielnicowymi – dodaje E. Bednarczyk. – Policjanci mówili na nich o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci i młodzież podczas ferii.

Last modified: 2 lipca 2020