Będzie łatwiej

Autor: |

W lutym 2011 roku do użytku oddano pierwszą w Świdniku, bezpłatną publiczną toaletę. Inwestycja, bogata w elektroniczne udogodnienia i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, od pewnego czasu sprawia kłopoty korzystającym z niej mieszkańcom. Jak informuje nas jedna z Czytelniczek, szalet często jest nieczynny. Problemem jest też mechaniczny zamek, którego mieszkańcy nie potrafią obsługiwać.

Podobne sygnały docierają do Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek Sp. z o.o., zarządcy inwestycji.

– Otrzymujemy informacje o tym, że jest problem z zamkiem, i że toaleta bywa nieczynna. Taka sytuacja miała miejsce, m.in. w maju, kiedy przez dwa dni nie można było z niej korzystać – mówi Grzegorz Zarański, wiceprezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek Sp. z o.o.  – Osoba odpowiedzialna za utrzymanie szaletu w dobrym stanie, powinna zgłosić, że toaleta jest nieczynna, jednak tak się nie stało. Wobec  niej zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Aby zapobiec kolejnym incydentom związanym z uciążliwym zamkiem w toalecie, zarządca zamierza umieścić odpowiedni napis informujący, co należy zrobić, aby bez problemu ją opuścić.

– Wystarczy nacisnąć przycisk, że opuszcza się szalet, inaczej zamek blokuje się na 15 minut
i nie można wyjść. Wielu mieszkańców o tym nie wie, dlatego już wkrótce umieścimy w toalecie odpowiedni napis. Mamy nadzieję, że instrukcja rozwiąże problem – dodaje Grzegorz Zarański.

ag

Last modified: 29 czerwca 2020