Bawialnia „pod chmurką” już gotowa

Autor: |

Na terenie zielonym pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 a budynkiem przychodni pojawiły się, m. in. huśtawki, domek ze zjeżdżalnią i równoważnia. Nowe miejsce zabaw dla najmłodszych, którzy mieszkają na osiedlu Brzeziny jest gotowy. Wykonawca zakończył już prace na skwerze. Trwają procedury odbiorcze.

Bawialnia „pod chmurką” powstała w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Na pomysł zagłosowało 507 osób. Plac wyposażono w trap linowy z dolną podłogą zabezpieczającą, huśtawki: wagową i „bocianie gniazdo”, linarium stożek, równoważnię, trap ze skałkami, 4-osobowy bujak „kwiat” i domek z piaskownicą. W nowym miejscu zabaw pojawiły się także ławki i stolik, przy którym maluchy mogą odpocząć lub zagrać w planszówkę. Teren został wysypany piaskiem zabezpieczającym przed urazami przy upadku, a cały obiekt ogrodzono.

– Każde miejsce sportu i rekreacji, gdzie dzieci mogą przebywać na powietrzu, jest bardzo potrzebne. O plac zabaw dla maluchów wnioskowali sami mieszkańcy. Cieszymy się, że wiosną dzieci skorzystają z nowego miejsca zabaw – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Last modified: 27 listopada 2020

Zmień język »