Basen stelażowy. Jaki wybrać?

Autor: |

Jak duży basen stelażowy wybrać dla swojej rodziny?

Baseny stelażowe oferowane są w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego z łatwością można znaleźć model odpowiadający wymaganiom wszystkich członków rodziny. Albo chociaż większości. Jak dużego basenu stelażowego potrzebuje Twoja rodzina? Podpowiadamy!

Czy basen stelażowy to dobry wybór dla rodziny?

Baseny stelażowe są, obok modeli dmuchanych, rozporowych i dmuchanych typu jacuzzi, jednym z głównych typów rozkładanych basenów ogrodowych. W basenach na stelażu ścianki utrzymywane są w pionie, dzięki specjalnemu stelażowi. Taka konstrukcja sprawia, że mogą być one imponująco duże i głębokie oraz nie wymagają pełnego napełnienia wodą. Do wyboru pozostają modele okrągłe, prostokątne i eliptyczne. Basen stelażowy prostokątny może mierzyć nawet… 12 metrów długości! Wśród zalet rozwiązania warto wymienić także wytrzymałość, stabilność oraz wygodę wchodzenia i wychodzenia ze zbiornika. Jeśli szukasz optymalnego basenu dla dorosłych i młodszych członków rodziny oraz oczekujesz rozwiązania na wiele sezonów, basen na stelażu sprawdzi się idealnie.

Czym różnią się od siebie dostępne w sklepach baseny stelażowe?

Segment basenów stelażowych jest obecnie mocno rozbudowany, przy czym dominują w nim dwie firmy: Bestway i Intex. Obie firmy oferują wysokiej jakości baseny w przystępnych cenach. Poza marką, baseny na stelażu różnią się rozmiarami, kształtem (najpopularniejsze są baseny stelażowe prostokątne i okrągłe), dołączonymi akcesoriami, designem i oczywiście ceną. Małe baseny stelażowe o średnicy 3 m kupisz już za około 600 zł, np. przez Internet w sklepie z artykułami ogrodowymi Dollo – dollo.pl. Za naprawdę duży i głęboki basen prostokątny stelażowy w zestawie z akcesoriami trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, bo średnio 3000-4000 zł. Na pewno warto zdecydować się na zakup basenu z pompą filtrującą w komplecie.

Jak duży basen stelażowy będzie odpowiedni dla mojej rodziny?

Wybór rozmiaru basenu stelażowego powinien zależeć od indywidualnych potrzeb Twojej rodziny – zarówno dorosłych, jak i młodszych użytkowników. Decydujące znaczenie mają:

  • założony budżet (na zakup basenu, napełnienie go wodą i późniejsze utrzymanie),
  • dostępna przestrzeń w ogrodzie,
  • wiek, wzrost i umiejętności pływackie użytkowników.

Zastanów się, kto będzie w głównej mierze korzystać z basenu. Jeśli tylko dzieci, możesz spokojnie wybrać stosunkowo płytki i mały basen stelażowy. Podobnie w przypadku posiadania niewielkiego ogródka, w którym każdy m2 jest na wagę złota. Z kolei największe, dostępne na rynku baseny stelażowe (zwłaszcza modele prostokątne) umożliwiają osobie dorosłej niemal całkowite zanurzenie się, a nawet swobodne pływanie. Stanowią one idealny wybór na większą działkę. W takim basenie poszalejesz razem z dziećmi i wygodnie popływasz, a gdy odwiedzą Cię znajomi, urządzisz pool party z prawdziwego zdarzenia.

Okrągły basen stelażowy o wymiarach 305 x 76 cm doskonale sprawdzi się dla rodziny

Jakie rozmiary basenów stelażowych są najczęściej wybierane przez rodziny?

Ogromną popularnością cieszą się kompaktowe, okrągłe baseny stelażowe o średnicy 305 cm i głębokości 76 cm. Niewiele kosztują i nie zabierają zbyt dużo miejsca w ogrodzie. Dzieciom zapewniają sporo przestrzeni na wodną zabawę, a dorosłym oferują orzeźwiające zanurzenie w upalne dni. Właściciele większych działek i amatorzy pływania często wybierają duże baseny stelażowe o wymiarach 412 x 201 x 122 cm i 549 x 274 x 122 cm. Tak duży i głęboki zbiornik pozwala poczuć się jak w tradycyjnym basenie murowanym. Warto wiedzieć, że nawet mały zbiornik umożliwia efektywny trening pływacki. Wystarczy zaopatrzyć się tzw. symulator pływania.

Prostokątny basen stelażowy 549 x 274 x 122 BESTWAY – zestaw 16 w 1

/ REKLAMA /

Last modified: 24 sierpnia 2023

Zmień język »
Skip to content