Bardzo droga impreza

Autor: |

Po 5 tysięcy złotych zapłaci dwóch mieszkańców Świdnika, którzy postanowili sobie urządzić imprezę w… samochodzie. Do domów wróciła również dwójka 16 – latków, których policjanci poszukiwali od środy.

W piątek około godz. 18.00 do dyżurnego świdnickiej policji dotarła informacja o kilku mężczyznach, którzy od dłuższego czasu przesiadują w samochodzie, zaparkowanym na jednym z osiedli. Tym samym świdniczanie łamali obowiązujący zakaz zgromadzeń. Na miejsce został wysłany patrol.

– Jak się okazało dwaj mężczyźni spożywali alkohol. Obaj nie reagowali na wszelkie informacje o zagrożeniu zachorowania na COVID-19. Byli aroganccy i lekceważyli polecenie – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej komendy.

Mężczyźni nie chcieli opuścić samochodu i wrócić do swoich domów. W takiej sytuacji, policjanci postanowili obu panom wypisać mandaty po 500 zł. 64 – latek i jego o dwa lata młodszy kolega, odmówili ich przyjęcia. Mundurowi sporządzili więc wniosek, który trafił do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Takie rozwiązanie okazało się dla obu mężczyzn jeszcze droższe. Szef sanepidu zdecydował o nałożeniu na nich kary po 5 tys. zł.

Również wczoraj świdniccy mundurowi odnaleźli dwójkę 16 – latków z powiatu świdnickiego. Policjanci poszukiwali ich od 1 kwietnia. – Nastolatkowie sprzeciwiając się woli opiekunów samowolnie oddali się z miejsc zamieszkania – dodaje asp. M. Szczepanowska.

Oboje odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii.

– Od zastosowania się do nich zależy życie i zdrowie nas samych i naszych bliskich. Osoby, które łamią przepisy będą traktowane przez funkcjonariuszy z całą stanowczością, tak by chronić innych mieszkańców powiatu przed skutkami ich bezmyślności – tłumaczą.

Last modified: 23 czerwca 2020