„Balladyna” zabrzmiała przy fontannie

Autor: |

Ci, którzy nie dotarli do Zaułka Poetów w piątek, na świdnicką odsłonę akcji „Narodowe Czytanie”, mieli okazję posłuchać „Balladyny” dzisiaj.  O godz. 11.00, na placu przy fontannie, swoją interpretację dramatu Juliusza Słowackiego zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Krępcu. Do występu przygotowała ich Katarzyna Szajewska-Gała, nauczycielka języka polskiego.

Spotkanie rozpoczęli Eliza Szypulska, dyrektor krępieckiej placówki i Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta, którzy przeczytali wiersz Juliusza Słowackiego „Testament mój”. Starosta Łukasz Reszka i Angelika Kalita, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku, przytoczyli list poety do Zygmunta Krasińskiego. Później plenerowa scena należała już do  młodzieży z klas szóstej, siódmej i ósmej. W nagrodę za występ otrzymali książki.

– „Balladyna” jest długim tekstem, musiałyśmy więc wybrać z panią Dorotą Cioczek, kierownikiem oddziału dla dzieci MPBP, tylko fragmenty. Zachowałyśmy jednak prawie wszystkie postacie. Nasi uczniowie chętnie przygotowywali się do występu. Nietypowe było to, że swoje kwestie czytali z ekranów telefonów – wyjaśniała K. Szajewska-Gała.

aw

Last modified: 10 września 2020