Bądź kumplem, pomóż online

Autor: |

Okres kwarantanny i zamknięcie szkół były zaskoczeniem dla uczniów. Ze szkolnych ławek przenieśli się na naukę online. Ten czas wymaga od nich większej samodzielności i dyscypliny. Niestety nie każdy z nich radzi sobie w tej trudnej sytuacji. Aby im pomóc opiekunki Koła Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowały akcję „Jestem fajnym kumplem i pomagam w nauce”.

Akcja polega na wzajemnej pomocy za pomocą komunikatorów internetowych. Uczniowie używają ich na co dzień, więc korzystanie z nich nie sprawia im problemów. Do dyspozycji mają, między innymi aplikacje: Skype, Facebook, Messenger i WhatsApp.

– Nasi podopieczni dobrze się znają i są ze sobą w stałym kontakcie przez internet. Warto podpytać, kto potrzebuje pomocy. Może ktoś nie rozumie matematyki albo ma problemy z językiem angielskim. Warto zaznaczyć, że nie zrzucamy obowiązków na dzieci. My nauczyciele też służymy pomocą, ale chcemy dać im szansę do działania – mówią Anna Chyćko i Katarzyna Kondracka, organizatorki akcji.

Za wyciągnięcie pomocnej dłoni uczniowie mogą liczyć na nagrody.

– Przewidujemy oceny z zachowania i wpisy w dzienniczkach wolontariuszy – dodają organizatorki akcji.

Last modified: 2 czerwca 2020