„Baczyński” zaprasza

Autor: |

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Jest to ostatni moment, by dołączyć do grona licealistów II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego.

Wśród profilów nauczania znajdziemy klasę matematyczną z elementami projektowania AutoCAD, biologiczno-chemiczną oraz łączącą dwie grupy uczniów, którzy będą realizować wybrane przez siebie rozszerzenia: klasę humanistyczną z edukacją medialną i geograficzno-językową.

– Licealiści dokonają wyboru, których spośród proponowanych przedmiotów będą uczyć się od drugiej klasy, w zakresie rozszerzonym – mówi wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch. – Uczniowie będą mieli rok na podjęcie ostatecznej decyzji. Ponadto, w każdej klasie, poza nauką języka angielskiego, uczeń będzie miał do wyboru naukę drugiego języka obcego – niemieckiego, hiszpańskiego lub francuskiego.

Mocnym atutem w II LO jest, ceniona przez uczelnie, nauka łaciny w klasie biologiczno-chemicznej, a także we wszystkich klasach, nauka języka angielskiego, w dodatkowym wymiarze, zgodnie z wybranym od drugiej klasy rozszerzeniem.

– Wiedząc, jak ważne są języki obce, chcemy już teraz przygotowywać naszych uczniów do potrzeb rynku pracy dlatego w zależności od profilu, drugoklasiści będą mieli do wyboru język angielski w biznesie – w grupach matematycznych, język angielski w medycynie – w grupach biologiczno-chemicznych, język angielski na rynku pracy i w turystyce – w grupie geograficznej oraz język angielski w prawie i naukach społecznych – w grupie humanistycznej – dodaje M. Skwarczyńska-Zuch.

„Baczyński” zachęca uczniów, zarówno klas pierwszych, jak i starszych do korzystania także z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych: sportowych, fotograficznych, teatralnych, dziennikarskich, filmowych, szachowych i kół przedmiotowych. Uczniów klas pierwszych czekają również zajęcia z pracownikami naukowymi lubelskich uczelni.

–  Szkoła dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w poszczególnych klasach i grupach językowych. Absolwenci gimnazjów, którzy chcieliby zmienić dotychczasową decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i kontynuować naukę w II LO, proszeni są o zgłoszenie się do dyrekcji placówki – zachęca Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

or

Last modified: 2 czerwca 2020