Avia w 1/2 Mistrzostw Polski

Autor: |

Zespół juniorek Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik wyjechał do Rzeszowa na ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Po kilku dniach zmagań podopieczne trenera Michała Królika zajęły pierwsze miejsce i tym samym awansowały do półfinałów.

Po zdecydowanym wygraniu ligi wojewódzkiej, juniorki Avii wyruszyły na podbój kraju. Pierwszym przystankiem był Rzeszów i ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Po zwycięstwach z zespołami z Gdyni i Poznania, świdniczanki trafiły do pierwszej czwórki turnieju. Po minimalnej porażce z drużyną gospodarzy, żółto-niebieskie musiały pewnie pokonać KS AZS SMS Wrocław. Ta sztuka udała im się znakomicie i dzięki temu Avia zagra w dalszej fazie Mistrzostw Polski.

– Turniej ćwierćfinałowy w Rzeszowie zakończyliśmy na 1 miejscu, zdobywając awans do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek! Jest to dla nas ogromny powód do radości. Od pierwszego do ostatniego dnia zawodów cały zespół dawał z siebie 100%. W sobotę zmierzyliśmy się z drużyną z Gdyni. Po pierwszym przegranym secie pokazaliśmy na co stać świdnicki zespół wygrywając 3:1. Podobna sytuacja miała miejsce dzień później, w meczu z Poznaniem. Mimo naszej gorszej dyspozycji udało się wywalczyć wynik 3:1. Ostatnie dwa dni były dużo bardziej wymagające i nie brakowało emocji. Spotkania z gospodarzem nie zaczęliśmy najlepiej. Pierwsze dwa sety były na korzyść rzeszowianek. Nie poddaliśmy się jednak. W następnych dwóch partiach pokazaliśmy charakter i doprowadziliśmy do wyrównania stanu meczu. W tie-breaku, po naszej bardzo dobrej grze, ulegliśmy gospodyniom. Kolejny dzień miał wyłonić lidera turnieju. Każda z drużyn mogła być pierwsza, jak i wrócić do domu bez awansu. Ostatnie spotkanie z Wrocławiem rozpoczęliśmy z ogromną determinacją i chęcią zwycięstwa, co udowodniliśmy wygrywając bez straty seta i nie dając szans przeciwnikowi. Po meczu nie brakowało uśmiechów, łez wzruszenia oraz szczęśliwych przyśpiewek. Dziękujemy klubowi i wszystkim kibicom za wsparcie. Wracamy do ciężkiej pracy i zaczynamy przygotowania do turnieju półfinałowego. Trzymajcie kciuki! – podsumował trener Michał Królik.

Wyniki Avii:

MKS Avia Świdnik – Gdyńska Akademia Siatkówki 3:1

MKS Avia Świdnik – UKS ZSMS Poznań 3:1

MKS Avia Świdnik – MKS V LO Rzeszów 2:3

MKS Avia Świdnik – AZS AWF SMS Wrocław 3:0

Last modified: 10 marca 2021